Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Systemy Hydroizolacji

( ilość produktów: 65 )

Systemy hydroizolacji to nowoczesne i skuteczne zabezpieczenie wodochronne, dzięki którym wydłuża się okres przydatności i zwiększa się trwałość konstrukcji budowlanej. Gwarantują prawidłowe uszczelnianie newralgicznych miejsc w konstrukcjach. Produkty hydroizolacji są w większości przypadków niewidoczne po zakończeniu budowy.W ofercie dostępne są różnego rodzaju maty, taśmy oraz uszczelniacze pozwalające na stworzenie doskonałej hydroizolacji dla nowo wznoszonych i rozbudowywanych obiektów.

Maty bentonitowe:

Maty bentonitowe to geokompozyty przeznaczone do aktywnej izolacji przeciwwodnej. Składają się z nisko przepuszczalnych warstw geowłóknin i geotkanin do których wprowadza się odpowiednio uformowaną masę z bentonitu sodowego lub wapiennego. Wykazują znaczną odporność na przebicia mechaniczne i działanie agresywnych środków chemicznych. Jako aktywna hydroizolacja umożliwia samouszczelnienie miejsc w których doszło do przebicia i przerwania ciągłości systemu.

Taśmy pęczniejące:

Taśmy pęczniejące wykorzystuję się od wielu lat do uszczelniania przerw technologicznych podczas betonowania w konstrukcjach monolitycznych oraz w elementach prefabrykowanych. Znajdują swoje zastosowanie w strefach wymiany wody a w szczególności podczas niestandardowego wykonywania uszczelnień pionowych i poziomych. Materiały pęczniejące zawierają w swoim składzie naturalny bentonit i kaczuk, a także różnego rodzaju dodatki uszlachetniające. 

Taśmy uszczelniające:

Taśmy uszczelniające są skutecznym systemem uszczelnień w konstrukcjach budowlanych narażonych na znaczne ciśnienie hydrostatyczne. Służą w głównej mierze do uszczelniania poziomych i pionowych przerw roboczych i dylatacyjnych w konstrukcjach betonowych i żelbetowych. Odpowiednio dobrana taśma uszczelniająca stanowi bardzo skuteczną barierę dla podchodzącej wody lub cieczy technologicznej. Dzięki taśmie uszczelniającej i jej ramionom, droga podchodzącej wody znacząco się wydłuża, obniżając napór wody i przerywając penetrację na styku powierzchni betonowej. 

Uszczelnienia Bitumiczne:

Membrany bitumiczne należą do materiałów hydroizolacyjnych na bazie substancji organicznych o dużej lepkości. Stosowane są w obiektach monolitycznych do izolacji przeciwwodnej elementów poziomych i pionowych. W celu poprawienia elastyczności i właściwości izolacyjnych, membrany wzbogaca się różnymi substancjami modyfikującymi (na przykład syntetycznym kauczukiem). Nowoczesna grupa mat bitumicznych może być instalowana na zimno, dzięki specjalnej powłoce klejącej osłoniętej papierem przekładkowym.

Uszczelnienia Mineralne:

Zaprawy uszczelniające są dużo łatwiejsze w stosowaniu niż folie i membrany hydroizolacyjne. Charakteryzują się tworzeniem powłoki, która wypełnia każdą nierówność izolowanych elementów. Stosuje się ja do uszczelniania powierzchni o nieregularnych kształtach.

pixel