Taśmy uszczelniające

( ilość produktów: 19 )

Taśmy uszczelniające są skutecznym systemem uszczelnień w konstrukcjach budowlanych narażonych na znaczne ciśnienie hydrostatyczne. Służą w głównej mierze do uszczelniania poziomych i pionowych przerw roboczych oraz dylatacyjnych w konstrukcjach betonowych i żelbetowych. Odpowiednio dobrana taśma uszczelniająca stanowi bardzo skuteczną barierę dla podchodzącej wody lub cieczy technologicznej. Dzięki taśmie uszczelniającej i jej ramionom, droga podchodzącej wody znacząco się wydłuża, obniżajac napór wody i przerywając penetrację na styku powierzchni betonowej. 

Taśmy uszczelniające do przerw roboczych wytwarzane są ze specjalnej mieszanki tworzywowej termoplastycznej. Dzięki swoim właściwościom zapewniają bardzo wysoką szczelność i ochronę przed podejściem wody. Zakotwienie w betonie wydłuża drogę dla wody co skutkuję przerwaniem strumienia i wodoszczelność. Elastyczna konstrukcja zapewnia odpowiednią pracę z budynkiem. Służą często jako taśma uszczelniająca fundamenty i ściany.

 

Aby wybrać odpowiednią taśmę uszczelniającą należy uwzględnić takie elementy jak:

  • typ uszczelniania - przerwa robocza, dylatacyjna
  • rodzaj napierającej wody - gruntowa, technologiczna
  • środowisko instalacyjne - ciecz agresywna, chemiczna
  • zakres przesuwu dla uszczelnień dylatacyjnych
  • wartość ciśnienia hydrostatycznego

 

Rodzaje taśm uszczelniających

Taśmy do przerw roboczych TYP A mają symetryczny przekrój. Stosowane są do uszczelniania przerw roboczych płyt i ścian fundamentowych. Taśmy uszczelniające przerwy robocze dzielą się na zewnętrzne i wewnętrzne. 

Taśmy do przerw dylatacyjnych TYP D są odpowiedzialne za uszczelnianie konstrukcji oraz przeniesienie ruchów obiektów założonych przez konstruktora. Ważne jest aby dobrać taką taśmę która spełnia te obydwa zadania. Taśmy do przerw dylatacyjnych dzielą się na:

  • zewnętrzne,
  • wewnętrzne,
  • zamykające.

Taśmy dylatacyjne wciskane są stosowane na gotowych elementach konstrukcyjnych. Forbuild taśmy uszczelniające są łatwe w montażu. Cechą charakterystyczną jest duża ściśliwość oraz wysoki stopień pochłaniania drgań.  Taśmy do uszczelnienia dylatacji są dopuszczone do stosowania w obiektach budowlanych na zasadach określonych w wytycznych dla szczelności konstrukcji budowlanej. 

Taśmy do montażu mechanicznego występują w wersji płaskiej oraz narożnej, które stosuje się zarówno w przerwach roboczych oraz dylatacyjnych.

Maty uszczelniające charakteryzują się  wysoka odpornością na agresywne media chemiczne. Posiada zintegrowane kotwy w kształcie litery T, które gwarantują pewne zakotwienie w betonie bez konieczności użycia kleju. Maty przeznaczone są do stosowania w kanałach ściekowych, tuneli oraz jako uszczelnienie wewnętrzne rur betonowych.

Rury skurczowe znajdują zastosowanie w betonowych elementach budowlanych w celu osłabienia ich przekroju, co powoduje wymuszenie kontrolowanych rys z jednoczesnym ich uszczelnieniem.

 

Typy taśm uszczelniających

  •  Taśmy wewnętrzne
  • Taśmy zewnętrzne

 

Materiały z którego wykonane są taśmy uszczelniające

BESAFLEX - PVC-P

PVC-P najczęściej stosowany materiał do produkcji taśm uszczelniających. Materiał ten charakteryzuje się duża elestycznością, która zapewnia przejmowanie ruchów występujących w szczelinach dylatacyjnych. Taśmy uszczelniające forbuild wykonane z PVC-P są odporne na chemiczno-biologiczne procesy starzenia. Możliwość szybkiego łączenia odcinków poprzez zgrzewanie ułatwia wykonanie całego systemu. Prawidłowo wykonana spoina osiąga wytrzymałość materiału wyjściowego.

NITRIFLEX

Termoplastyczne tworzywo sztuczne z dodatkiem kauczuku nitrylowego. NITRIFLEX charakteryzuje się elastycznością, zapewniającą prawidłowe przyjmowanie ruchów w szczelinach dylatacyjnych. Materiał jest w pełni odporny na chemiczno-biologiczne procesy starzenia i degradację w warunkach eksploatacyjnych. Taśma nitriflex jest stosowana najczęściej w obiektach o wysokich wymaganiach. Przy stałym kontakcie z materiałami bitumicznymi lub olejami należy stosować w wersji BV.

POLYFLEX

Polyflex jest odporny na odporny na chemiczno-biologiczne procesy starzenia i degradację w warunkach eksploatacyjnych. Materiał ten ma podwyższoną wytrzymałość na mechaniczną rozciąganie, rozdzieranie. Możliwość szybkiego łączenia odcinków poprzez zgrzewanie ułatwia wykonanie całego systemu.

ELASTOFLEX

ELASTOFLEX posiada wysoką zdolność zmiany swoich wymiarów. Taśmę stosuje się w konstrukcjach o dużych ruchach w dylatacjach narażonych na zmienne obciążenie. Elastoflex można łączyć tylko w procesie wulkanizacji. Materiał ten charakteryzuje się elastycznością w zmiennych temperaturach przy zachowaniu pełnej szczelności.

TPE

Elastomer termoplastyczny TPE jest podobnym do kauczuku materiałem podatnym na obróbkę metoda zgrzewania. Sika taśmy uszczelniające posiadają właściwości kauczuku. wykonuje się z niego maskujące taśmy wciskane, zabezpieczające przerwy dylatacyjne.  

pixel