Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Akcesoria Szalunkowe

( ilość produktów: 68 )

Akcesoria szalunkowe to szeroka gama produktów, niezbędnych przy pracach związanych z wznoszeniem konstrukcji monolitycznych i mogących je zastosować z dostępnymi systemami szalunkowymi. Elementy szalunkowe używa się na każdym etapie realizacji projektu, od przygotowania szalunku, poprzez szalowanie i betonowanie, aż do zdzierania i wykończenia betonu. Akcesoria do deskowania są wykorzystywane w produkcji form betonu wylewanego na miejscu i są wymagane do zachowania odpowiedniej grubości ściany żelbetowej jak i zakotwienia szalunku. 

Tracone akcesoria do szalunków

Akcesoria do szalunku można podzielić na elementy tracone do których należą oleje antyadhezyjne, środki i impregnaty do powierzchni betonu, elementy tworzywowe i betonowe pozwalające stworzyć kompletny system o wymaganych właściwościach zgodnych ze sztuką budowlaną. Materiały eksploatacyjne z tej grupy produktowej nie nadają się do ponownego użycia.

Odzyskiwane akcesoria do szalowania

Zewnętrzna reszta elementów odzyskiwanych to między innymi pręty szalunkowe, zaciski szalunkowe zwane potocznie ?żabkami?, oraz różnego rodzaju nakrętki, ściągi i akcesoria pomocnicze, które pozwalają pomóc w rozwiązaniu nietypowych problemów. Akcesoria do deskowań przekładają się na jakość wykonania elementów żelbetowych i są niezbędnym elementem w realizacji każdego projektu budowlanego z użyciem szalunków systemowych. 

Akcesoria do szalunków ściennych i stropowych pomagają spełnić odpowiednie wymagania dotyczące wodoszczelności, izolacji akustycznej oraz odporności na agresywne media. Z tego też względu do każdego projektu należy podejść indywidualnie i dobrać odpowiednie elementy, dzięki czemu uzyskamy konstrukcję o wymaganych parametrach i zrealizujemy nawet te najbardziej skomplikowane projekty budowlane. 

akcesoria szalunkowe

pixel