Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Systemy transportowe

( ilość produktów: 114 )

Systemy transportowe wspomagają proces produkcji prefabrykatów betonowych i kształtują złącza pomiędzy poszczególnymi elementami. Systemy te pozwalają w bezpieczny sposób przenosić prefabrykaty przeznaczone do montażu w środowisku budowlanym i przemysłowym. Zastosowanie systemów transportowo-montażowych pozwala zwiększyć efektywność produkcyjną przy jednoczesnej redukcji kosztów. Wybór prawidłowego systemu podnoszenia zapewnia osiągnięcie maksymalnej wydajności operacyjnej i logistycznej. 

Szeroka gama produktów transportowych i mocujących pozwala kształtować sposób produkcyjny, a także rozwiązywać kosztowne problemy transportowe elementów prefabrykowanych z betonu.  W ofercie dostępne różnego rodzaju systemy transportowe oraz systemy montażowe pozwalające na swobodne obracanie podnoszonych prefabrykatów, bezpieczny transport i bezpieczne ich składowania. 

Do podnoszenia i transportu elementów prefabrykowanych w systemie transportowo-montażowym wykorzystuję się najczęściej gwintowane kotwy transportowe lub systemy kotew specjalnych. Kotwy muszą charakteryzować się wysoką wytrzymałością i trwałością. Pracują wraz z elementami łączonymi które są narażone na wysokie siły i przeciążenia podczas transportu, podnoszenia czy montażu. Najpopularniejszym systemem są gwintowane systemy transportowe składające się z zaczepów osprzętowych, kotew i elementów przenoszących. Cały system jest zharmonizowany i dobrany do konkretnego przeznaczenia. Kotwy gwintowane spełniają europejskie regulację dotyczące systemów transportowo-montażowych. 

Nasza gama produktów dla  dziedziny systemów transportowo-montażowych: dyble montażowe, kotwy transportowe, pętle liniowe, tuleje oczkowe, pętle transportowe, kotwy do podwójnych ścianek, uchwyty obrotowe oraz akcesoria dodatkowe do powyższych systemów transportowo-montażowych. 

 

Systemy transportowo-montażowe to przede wszystkim systemy gwintowane, kulowe oraz system pętli transportowych.

System haków kulowych

System haków kulowych znajduje przeznaczenie w momencie gdy potrzebujemy, w krótkim czasie zamontować prefabrykaty. System składa się z haków kulowych WK lub DR, gum formujących i uchwytów kulowych WK, które stanowią środek podnoszenia. Haki te są przeznaczony do podnoszenia. 

Akcesoria:

 • Guma formująca
 • śruby zabezpieczające

Zalety:

 • szeroki obszar zastosowań
 • szybkie i bezpieczne podwieszanie dzięki uchwytowi kulowemu WK
 • kulowy hak falowy WK idealny do słupów i belek (tzw. elementy prętowe ze zbrojeniem podłużnym i strzemionami) 
 • kulowy hak falowy WK to bezpieczne przekazanie obciążenia mimo niewielkiej długości kotwy
 • hak kulowy DR odpowiedni do transportu rur i płyt

 

System pętli transportowych

System pętli transportowych charakteryzuje się transportem betonowych elementów prefabrykowanych w których nie przeszkadza wystająca nad powierzchnię lina, którą można usunąć. Do innych elementów systemu zalicza się uchwyty BS, pętle kątowe oraz gumy formujące. 

Akcesoria:

 • Uchwyt BS
 • Guma formująca BS do montażu zagłębionego. 

Zalety:

 • standardowe pętle przeznaczone są do transportu dużych ciężarów
 • bezpośrednie powieszenie na haku, bez stosowania drogich środków podnoszenia
 • oryginalne kodowanie kolorami zapewniające użytkowanie wykluczające pomyłki
 • szeroka gama zastosowań
 • możliwość montażu zagłębionego pętli odpowiednie do podnoszenia i transportowania płaskich elementów prefabrykowanych

 

System haków gwintowanych

System ten składa się z haków gwintowanych, środków podnoszenia oraz innych przydatnych akcesoriów towarzyszących. Haki gwintowane przeznaczone są do uniwersalnego oraz ekonomicznego podnoszenia i transportu różnych prefabrykatów przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Akcesoria:

 • Magnes mocujący
 • Śruby redukcyjne z głową lub bez głowy
 • Śruby mocujące
 • Obrączki znamionowe.

Zalety:

 • wysokie bezpieczeństwo i optymalne koszty
 • sprawdzone, bezpieczne zastosowanie
 • wytrzymałe gwinty okrągłe do bezpiecznego użytkowania
 • oryginalne kodowanie zapewniające użytkowanie wykluczające pomyłki
 • instrukcje montażu i użytkowania
 • szeroka gama produktów umożliwiających spełnienie najwyższych wymogów odnośnie transportu elementów prefabrykowanych
 • oznaczenie CE

 

Poniżej wyszczególnione pojedyncze kategorie produktów

Dyble montażowe

Dyble montażowe charakteryzują się dwoma różnymi zakończeniami z jednej strony koniec jest wewnątrz nagwintowany, a z kolei po drugiej stronie tulei zakończenie jest zaślepione dzięki czemu zapobiega to wnikaniu zanieczyszczeń do wnętrza oraz posiada kształt dający większą efektywność podczas zakotwienia w elemencie.. Kotwy tulejowe zostały zaprojektowane do zamocowania w elementach z betonu klasy nie niższej niż C20/25 według polskiej zharmonizowanej normy PN-EN 206:2014.  Tuleje rurowe stosowane są z powodzeniem jako prosty sposób kotwienia w elementach o nieco mniejszych obciążeniach. 

Kotwy transportowe

Kotwy transportowe zaleca się do transportu ciężkich elementów o cienkich ściankach. Konstrukcja o pofalowanym bądź prostym kształcie pozwala zwiększyć kotwienie w prefabrykowanym elemencie.Kotwy transprotowe występują w kilku wariantach:

 • wersja z prętami prostymi (krótka, długa)
 • wersja z prętami pofalowanymi (krótka, długa)

Tuleja gwintowana została wyprodukowana ze stali ocynkowanej metodą galwaniczną, ocynkowana mechanicznie lub ze stali nierdzewnej. Wszystkie proponowane kotwy transportowe spełniają  wymogi dotyczące dyrektywy maszynowej.

Pętle linowe

Pętle linowe uznawane są za najprostszy i najbardziej ekonomiczny rodzaj pętli przeznaczonych do prac transportowych elementów prefabrykowanych, w których nie przeszkadza wystająca linka. Pętle można stosować z każdym rodzajem kotew o odpowiednim gwincie. Wykonane są z bardzo wysokiej jakości stalowej linki, która charakteryzuje się elastycznością i możliwością dobrania odpowiedniego kształtu podczas transportu i magazynowaniu. Pętle liniowe obrotowe to rodzaj pętli umożliwiający podnoszenie pod różnymi kątami oraz łatwe obracanie elementów.

Tuleje oczkowe

Tuleje charakteryzują się dwoma różnymi zakończeniami z jednej strony koniec jest wewnątrz nagwintowany, a z kolei po drugiej stronie tulei zakończenie jest zaślepione oraz posiada kształt dający większa efektywność podczas zakotwienia w elemencie. Dzięki zastosowaniu tulei oczkowej w elemencie betonowym można pozbyć się późniejszego wiercenia i umieszczania kołków rozporowych.

Punkty zaczepowe

Punkty zaczepowe świetnie się sprawdzają w połączeniu statycznym w węźle punktowym w prefabrykowanym elemencie betonowym. Ponadto przeznaczone są do prostych czynności z podnoszeniem i przenoszeniem. Stosuje się je również do montażu prostych ścianek działowych. 

Kotwy do podwójnych ścianek

Kotwy do ścianek podwójnych znajdują zastosowanie w transporcie oraz przemieszczaniu podwójnych ścianek. Zakotwienie w betonie jest możliwe przez stalową kotwę o pofalowanej formie z drutu okrągłego.

Akcesoria montażowo-transportowe

Akcesoria montażowe wspomagają kotwienie i pomagają uzyskać wysoką efektywność w transporcie i w procesie produkcyjnym. Stosowanie akcesoriów montażowych pomaga oszczędzić czas, zwiększyć szybkość i obniżyć koszty produkcyjne.

 

pixel