Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Akcesoria Zbrojarskie

( ilość produktów: 130 )

Akcesoria zbrojarskie to produkty wykonane z tworzyw sztucznych, betonu i stali, które stosuje się do łączenia oraz dystansowania elementów zbrojenia. Elementy wyróżniają się wysoką stabilnością, trwałością oraz są odporne na zniekształcenia. W ofercie dostępne są różnego rodzaju listwy oraz druty, które pomogą przy wykonywaniu prac zbrojarskich oraz pełen asortyment podkładek. W tej kategorii znajdują się elementy przeznaczone do prac zbrojeniowych, w których wymagane jest uzyskanie odpowiedniej wysokości (otuliny) betonu, według szczegółowej specyfikacji technicznej przygotowanej przez projektanta. W zależności od projektu, dobiera się elementy wykonane z tworzywa (plastikowe) - najczęściej polipropylen PP lub polichlorek winylu PVC/PCV, lub wykonane z mieszanki betonowej. 

Produkty z tworzywa sztucznego:

 • Dystanse pod zbrojenie to elementy pozwalające uzyskać potrzebną otulinę betonu w betonowych elementach konstrukcyjnych. Wzmacniają całą konstrukcję betonową oraz pozwalają zachować pożądaną grubość betonu zarówno przed jak i w trakcie betonowania.Listwy dystansowe pod zbrojenie wykorzystywane są podczas szalowania i betonowania dolnego zbrojenia z dużymi obciążeniami. Listwy stropowe zz posiadają różnego rodzaju otwory umożliwiające swobodny przepływ betonu przez dystans, co pozwala ograniczyć pęknięcia w strukturze betonowej. Boczne zaczepy pozwalają na wpinanie kolejnych listw, dzięki czemu istnieje możliwość tworzenia dowolnych kratownic prostokątnych i kwadratowych. 
 • Podkładki dystansowe to elementy pozwalające uzyskać potrzebną otulinę betonu w betonowych elementach konstrukcyjnych. Wzmacniają całą konstrukcję betonową oraz pozwalają zachować pożądaną grubość betonu zarówno przed jak i w trakcie betonowania. Przemyślana konstrukcja podkładek pozwala na całkowite zanurzenie ich w betonie, co dodatkowo poprawia właściwości betonowego elementu. Dystanse mogą zawierać różnego rodzaju zaciski i zamocowania prętów zbrojeniowych, dzięki czemu zbrojenie pozostaje stabilne i nie przemieszcza się podczas zalewania betonem. 

W naszej ofercie posiadamy plastikowe dystanse do zbrojenia pionowego jak i poziomego, które zapewniają stabilność całej konstrukcji. Podkładki dystansowe plastikowe wykonane z tworzyw sztucznych odporne są na obciążenia oraz na zmienne warunki atmosferyczne. Posiadamy bardzo szeroki wybór podkładek -  dzięki czemu można uzyskać wymaganą otulinę betonową, a także dobrać do odpowiedniej średnicy pręta. Ponadto, nasz asortyment składa się również z podkładek dystansowych stropowych, zwanych potocznie kością, baryłką lub beczką, zatrzaskowych dystansów punktowych takich jak gwiazdka dystansowa, listew stropowych oraz różnego rodzaju kształtek zatrzaskowo-krzyżowych oraz kształtek pod zbrojenie lekkie i ciężkie. Uzupełnieniem oferty są talerzyki z tworzywa sztucznego do zbrojenia osadzonego na miękkiej powierzchni (piasek, styropian).

Najczęściej wybierane produkty:

 • listwa dystansowa pod zbrojenie
 • gwiazdka dystansowa
 • dystanse pod zbrojenie na podłoże miękkie
 • dystans zbrojeniowy punktowy ,,kośc”
 • dystans typu ,,H”
 • dystans ,,baryłka”

 

Produkty stalowe:

Giętarka do prętów to sprzęt najwyższej jakości. Została zaprojektowana, aby sprostać wymaganiom wielogodzinnej pracy a także żeby ułatwić i przyspieszyć prace budowlane. Rdzeń giętarki wraz z rowkiem wykonany został ze stali o podwyższonej wytrzymałości malowanej proszkowo. Wszystkie pozostałe elementy wymienne zostały ocynkowane co zapewnia dłuższą żywotność.

Dystanse stalowe zet wykonane są z drutu stalowego o średnicy 3 mm (drut łączący) i 3,5 mm (drut poprzeczny). Swoim kształtem przypominają sinusoidy i dlatego określa się je jako żmijka, drabinka bądź też zetka. Służą do zapewniania odpowiedniej odległości pomiędzy poszczególnymi warstwami zbrojenia.

Drut wiązałkowy wykorzystuję się w pracach budowlanych do wiązania elementów w jedną całość. Szeroko wykorzystywany podczas prac związanych ze zbrojeniem konstrukcji w budowlach żelbetowych. Wykonany jest ze stali która została poddana obróbce termicznej (drut żarzony). Proces ten poprawia właściwości drutu wiązałkowego i powoduje, że drut jest miękki i elastyczny, dzięki czemu z łatwością można podwiązać różnego rodzaju elementy

 

Produkty betonowe: 

 Dystanse betonowe to małe elementy przeznaczone do wzmacniania konstrukcji żelbetowej. Pozwalają uzyskać wymaganą przez projekt otulinę betonu, zarówno przed jak i w trakcie betonowania, która w dużej mierze odpowiada za trwałość i bezpieczeństwo użytkowania obiektu budowlanego. Korzystanie z elementów dystansowych jest całkowicie bezpieczne w stosowaniu i jest nieodłącznym elementem podczas betonowania. Podkładki do betonu wykorzystuję się zarówno do prac zbrojeniowych poziomych jak i pionowych.

Listwy betonowe to podłużne elementy wykorzystywane przy zbrojeniu powierzchni poziomych. Umożliwiają uzyskanie odpowiedniej warstwy betonu narzuconej przez wymagania projektowe. Prawidłowo wykonana otulina zapewnia trwałość i bezpieczeństwo przez cały okres użytkowania danej konstrukcji. 

Wśród najczęściej wybieranych znajdują się te poniżej:

 • dystans betonowy z drutem
 • dystans betonowy ,,kość”
 • dystans betonowy punktowy ,,klocek”
 • dystans betonowy liniowy
 • listwa betonowa z drutem
 • listwa betonowa zbrojeniowa
pixel