Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Drut Wiązałkowy do Zbrojenia

( ilość produktów: 3 )

Drut wiązałkowy wykorzystuję się w pracach budowlanych do wiązania elementów w jedną całość. Szeroko wykorzystywany podczas prac związanych ze zbrojeniem konstrukcji w budowlach żelbetowych. Wykonany jest ze stali która została poddana obróbce termicznej (drut żarzony). Proces ten poprawia właściwości drutu wiązałkowego i powoduje, że drut jest miękki i elastyczny, dzięki czemu z łatwością można podwiązać różnego rodzaju elementy. Druty wiązałkowe do zbrojenia pocięte są na odcinki, które są łatwe w użytkowaniu i transporcie. Występuję w kilku wariantach, najczęściej używa się drutu wiązałkowego w kłębkach lub motkach. Dostępne są również druty nawinięte na szpule które są używane w wiązarach.

 

 

Druty wiązałkowe są elementami konstrukcyjnymi w których wymiary poprzeczne są znacznie mniejsze od jego długości. Średnica drutu wiązałkowego mieści się w zakresie od 0,1 mm do nawet 8 mm. Wszystkie średnice powyżej 8 mm klasyfikowane są jako pręty. Drut wiązałkowy do zbrojenia wytwarzany jest ze stali niskowęglowej w hutach, technologią przeciągania na zimno lub na gorąco. Druty do wiązania zbrojenia nawijane są zazwyczaj na szpule lub zwijane w motki.

Zalety:

  • drut wiązałkowy cięty na jednakowe długości
  • dostępny w kłębkach i motkach
  • wysoka elastyczność i sprężystość
  • wysoka wytrzymałość

Drut wiązałkowy zastosowanie

Drut żarzony dzięki swojej sprężystości może być formowany ręcznie w dowolny kształt bez konieczności używania specjalistycznych narzędzi. Dzięki temu można go wykorzystać do wiązania prętów zbrojeniowych, elektronice, w produkcji lin a także do podwiązywania przeróżnych elementów budowlanych. 

Najczęstsze użycie:

  • Produkcja różnego rodzaju elementów
  • podwiązywanie konstrukcji 
  • belowanie
  • skręcanie zbrojeń

Wiązanie

Drutem wiązałkowym podwiązuje się strzemiona zbrojenia, belki zbrojeniowe, dystanse i pozostałe elementy wykorzystywane w tworzeniu konstrukcji zbrojeniowej. Drut do zbrojeń skręca się przy pomocy wiązarek automatycznych, kluczy, cęg zbrojarskich.

Jaki drut wiązałkowy do zbrojenia stropu i fundamentów?
Najczęściej używa się drutu o średnicy 1.4 mm. Taka grubość zapewnia odpowiednią wytrzymałość i ogranicza jego pękanie podczas skręcenia go kluczem lub cęgami. Drut wiązałkowy 1.2 mm polecany jest do podwiązywania elementów konstrukcyjnych wymagających lekkiego naciągu.

pixel