Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zbrojenie Odginane Comax

( ilość produktów: 23 )

Zbrojenie odginane COMAX przeznaczone jest do łączenia elementów monolitycznych w celu zapewnienia ciągłości zbrojenia. System zbrojenia betonu stosuje się w połączeniach ściennych i stropowych elementów konstrukcyjnych w różnych fazach budowy. Dostępne jest kilka różnych wariantów szerokości i profili, pozwalając zaprojektować optymalne połączenia monolityczne zgodnie z wymogami lub indywidualnymi preferencjami. Stosowanie łączników konieczne staje się podczas przerw roboczych w betonowaniu - łączenie balkonów, połączenie ściany ze stropem, ściany ze spocznikiem itp. Zbrojenie odginane BINDAX pozwala znacząco skrócić czas zbrojenia konstrukcji i uzyskać prawidłowe połączenie prętów.

Budowa zbrojenia odginanego

Zbrojenie odginane typu comax zbudowane jest ze stalowej ocynkowanej puszki, w której umieszczone zostały zagięte żebrowane pręty zbrojeniowe - chronione są zrywalnym paskiem wykonanym z tworzywa sztucznego, który zabezpiecza pręty przed zanieczyszczeniami i czynnikami zewnętrznymi. Z drugiej strony, przez puszkę przechodzą pręty zbrojeniowe uformowane w sposób zapewniający prawidłowe kotwienia w betonie. Karbowana blacha gwarantuję bardzo dobre połączenie z betonem. Zbrojenie odginane produkowane jest najczęściej w rozwiązaniach jednorzędowych i dwurzędowych o długości szyny 1,25 metra.

Sposób montażu

Zbrojenie odginane stroną płaską przybija się do deskowania za pomocą gwoździ lub mocuję się do najbliższego elementu zbrojenia za pomocą drutu wiązałkowego. Następnie po zabetonowaniu, należy rozdeskować element konstrukcyjny i zerwać pasek tworzywowy. Odginamy pręty umieszczone w szynie w celu uciąglenia zbrojenia i wykonania dalszego etapu betonowania. 

Informacje techniczne

  • Pręty stalowe wykonane są ze stali o bardzo dobrych właściwościach użytkowych i wytrzymałościowych - gatunek BSt500S
  • Comaxy posiadają Aprobatę Techniczną wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie - Nr AT-15-3793/2005
  • Na rynku istnieją odpowiedniki systemu comax/bindax - między innymi zbrojenie odginane typu halfen, bwa, hbt, exbox. Wszystkie posiadają aprobaty techniczne warunkowane przez wymogi krajowe. Różnią się między sobą sposobem wykonania, ceną i sugerowanym przeznaczeniem.

Główne zalety systemu zbrojenia betonu

  • Możliwość łączenia i wykonania różnych połączeń monolitycznych
  • Łatwa i szybka instalacja
  • Długość standardowa elementu to 1,25 metra
  • Bardzo dobre połączenie z betonem ze względu na perforowaną blachę
  • Trwałość wykonania i stabilność
  • Wysoka przepuszczalność mediów iniekcyjnych
  • Na skutek doginania do profilu i odginania, nośność prętów stalowych jest niższa o około 20%

 

pixel