Zbrojenie odginane comax 160 mm - pręt 12 mm - rozstaw 15 cm
- Zbrojenie odginane jednorzędowe typu S - szyna 160 mm - pręt 12 mm - rozstaw co 15 cm. W sprzedaży 1 sztuka = 1,25 mb.
Zbrojenie odginane COMAX umożliwia efektywne połączenie zbrojenia w pracach żelbetowych wykonywanych w różnych odstępach czasowych. Wpływa na odpowiednie zmonolityzowanie starych i nowych połączeń konstrukcyjnych podnosząc ich nośność. System jest najczęściej stosowanym rozwiązaniem zapewniającym prawidłowe połączenie elementów żelbetowych pod różnymi kątami - na przykład:
-
ściana ze ścianą,
-
ściana ze stropem,
-
ściana ze spocznikiem
System zbrojenia comax składa się z podłużnej ocynkowanej skrzyni, przez którą przechodzą stalowe pręty w kształcie pętli lub odwróconej litery L. Prawidłowe kotwienie w betonie zapewniają odpowiednio ułożone żebrowane pręty i karbowana blacha. W środku puszki znajdują się zagięte pręty zbrojeniowe służące do dalszego uciąglenia zbrojenia. Skrzynia zakryta jest tworzywową taśmą, która gwarantuję ochronę prętów zbrojeniowych do czasu odgięcia. Stalową skrzynię przybija się do deskowania od strony płaskiej lub wiąże drutem wiązałkowym do najbliższych fragmentów zbrojenia.
Największe zalety
-
Ocynkowana blacha zapobiega powstawaniu korozji
-
Łatwy i szybki montaż bez konieczności stosowania specjalistycznych maszyn i urządzeń
- Pasek ochronny zabezpiecza przed zanieczyszczeniami z zewnątrz i penetracją betonu
-
System mocuję się przy pomocy gwoździ
- Umożliwia zachowanie ciągłości zbrojenia
-
Płaska strona skrzyni gwarantuję zachowanie odpowiedniej otuliny betonu
- Zbrojenie hbt dostępne w wielu wariantach
-
Uproszczenie robót żelbetowych
Informacje dodatkowe
-
Długość standardowego elementu wynosi 1,25 metra
-
Szyna dostępna w szerokościach od 80 mm do 240 mm
-
Dostępność kilkunastu wariantów o różnych połączeniach
-
Stal zbrojeniowa 8 mm, 10 mm lub 12 mm
-
Produkt posiada Aprobatę Techniczną ITB
Schemat montażu zbrojenia odginanego comax
Zbrojenie odginane BINDAX przybija się do szalunków przy pomocy gwoździ od strony płaskiej. Następnie przy pomocy drutu wiązałkowego skręca się wystającą pętle ze zbrojeniem i zamyka szalunek. W kolejnym etapie przystępuje się do betonowania. Po rozdeskowaniu zabetonowanego elementu odrywa się pokrywę puszki i odgina pręty przy pomocy rurki lub nasadki. Wystające pręty łączy się ze zbrojeniem sąsiadującego elementu w celu jego uciąglenia.
Wskazówki montażowe:
- Pręty należy odginać tylko raz
- Podczas montażu powinno się używać ubrań ochronnych i przestrzegać BHP
Etap 1 - Montaż systemu i betonowanie | Etap 2 - Zamknięcie szalunków i betonowanie | Etap 3 - odsłonięcie i odgięcie prętów | Etap 4 - Betonowanie kolejnego elementu |
Zbrojenie odginane w zastosowaniu