Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Rurki dystansowe do szalunków

( ilość produktów: 4 )

Rurki dystansowe mają za zadanie zabezpieczyć pręt gwintowany w trakcie prac szalunkowych. Pozwalają na odzyskanie ściągu oraz pomagają zachować wymaganą grubość w betonowanej ścianie. Rurki osłonowe wraz z pozostałymi akcesoriami tworzą kompletny system, który eliminuję dostanie się wody lub innych cieczy do środka. Dodatkowo, odpowiednie rozwiązania pozwalają osiągnąć wysoką akustyczność oraz ognioodporność całej konstrukcji.

Warianty rurek dystansowych

Rurki dystansowe mogą się różnić względem siebie typem budowy, sugerowanym przeznaczeniem oraz materiałem z którego zostały wykonane. Najczęściej używa się rurek dystansowych wykonanych z tworzywa sztucznego - PCV / PVC lub wykonanych z fibrobetonu. 

  • Rurka dystansowa PCV posiada bardzo dobrą przyczepność do betonu, ze względu na zewnętrzną chropowatą powierzchnię. Chroni ściąg przez zabrudzeniem i umożliwia jego odzyskanie i ponowne użycie. Rurkę dystansową mocuję się wraz ze stożkiem oporowym, który po rozdeskowaniu jest usuwany, a powstały otwór zaślepia się korkiem z tworzywa sztucznego.
  • Rurka dystansowa 22/40 wykonana z włóknobetonu (betonu zbrojonego włóknem rozproszonym). Wykorzystywana do osłony i odzyskiwania ściągów szalunkowych gwintowanych B15. Przez jednakowe właściwości materiałowe, rurka betonowa znakomicie wiąże się z betonem, gwarantując niezmienną grubość betonowanego elementu. Pomaga zapewnić wodoszczelność, eliminując dostanie się wody lub substancji szkodliwych. Aby zabezpieczyć ściąg przed dostaniem się betonu i zanieczyszczeń, koniec rurki zaślepia się odpowiednią uszczelką. Po demontażu ściągu, w pozostałym otworze należy umieścić korek betonowy i zakleić klejem uszczelniającym.

 

 

pixel