Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dystanse Stalowe do Zbrojenia

( ilość produktów: 13 )

Dystanse stalowe zet wykonane są z drutu stalowego o średnicy 3 mm (drut łączący) i 3,5 mm (drut poprzeczny). Swoim kształtem przypominają sinusoidy i dlatego określa się je jako żmijka, drabinka bądź też zetka. Służą do zapewniania odpowiedniej odległości pomiędzy poszczególnymi warstwami zbrojenia. Dystanse metalowe stanowią bezpośrednie podparcie między górną a dolną warstwą zbrojenia oraz podpierają lokalnie elementy poprzeczne opierające się na płycie zbrojenia - w ścianach, stropach i podwalinach.

Dystanse stalowe wąż - charakterystyka

Dystanse do górnego zbrojenia ze względu na wysoką podatność na korozję, muszą być całkowicie zanurzone w betonie - tak samo jak warstwy zbrojenia. W przypadku bezpośredniego kontaktu z deskowaniem, należy element odpowiednio podeprzeć. Dystanse zbrojeniowe zet występują w bardzo szerokim zakresie rozmiarowym - od 60 cm do 20 cm, pozwalając na uzyskanie wymaganej wysokości.

Dostępne są również drabinki dystansowe w rozmiarach od 21 cm do nawet 50 cm. Przekładka drabinkowa posiada charakterystyczną budowę w której odstępniki uformowane są w jednakowych rozstawach po 15 cm. Tego rodzaju przekładki zbrojeniowe polecane są do zbrojeń ciężkich. 

Największe zalety

  • Stabilność dzięki dużej powierzchni podparcia
  • Dystans stalowy zet pomaga uzyskać założoną odległość pomiędzy zbrojeniem dolnym a górnym
  • Ukośne ułożenie drutu podnosi odporność na zagięcia i przechylenia

Wymagania dotyczące montażu

Konstrukcja w kształcie ukośnej kratownicy, podnosi wytrzymałość elementu, i zapewnia stabilność i dużą powierzchnię podparcia zbrojenia. Dystanse do zbrojenia górnego powinny być układane z zachowaniem odpowiedniego odstępu między elementami. Pozwoli to swobodne przenoszenie sił ścinających występujących w konstrukcji monolitycznej.

Średnie zużycie może różnić się od zastosowanego zbrojenia i jego ciężaru, jednak najczęściej jest to 1,5 mb na 1m2 powierzchni. Dystanse stalowe do zbrojenia są szczególnie polecane przy układaniu mat zbrojeniowych. Całkowita długość podkładki wynosi 240 cm. 

dystanse stalowe

pixel