Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Podkładki Dystansowe do Szklenia Okien

( ilość produktów: 97 )

Podkładki dystansowe to elementy wykorzystywane głównie podczas montażu okien i w zakładach kamieniarskich. Są to małe podłużne klocki o różnych szerokościach i grubościach. Każda podkładka znakowana jest odpowiednim kolorem i naniesioną liczbą na jej powierzchni. Element barwiony jest na ściśle określony kolor, który oznacza konkretną grubość. Natomiast wytłoczona liczba na podkładce oznajmia jej szerokość.

Nasze podkładki budowlane wysyłamy również do klientów detalicznych. Podkładki okienne przeznaczone są do prawidłowego klinowania pakietu szybowego w ramie okiennej - zapewniają prawidłową geometrię pakietu szybowego. Stosuje się je w branży stolarskiej, w oknach drewnianych, aluminiowych i plastikowych, a także w branży kamieniarskiej i dekarskiej (na przykład jako klocki podporowe pod łaty dachowe).

Rodzaje podkładek dystansowych

Oferta akcesoriów do szklenia składa się z plastikowych podkładek dystansowych dostępnych w kilku różnych wariantach. Dystanse dostępne są w szerokościach od 22 mm do 52 mm, a także w 6 kolorach w których każdy kolor odpowiada konkretnej grubości. Ich długość wynosi 100 mm. Uzupełnieniem oferty są plastikowe podkładki bazowe - zwane potocznie podkładkami wyrównawczymi, do najpopularniejszych systemów okiennych, takich jak KBE, Aluplast i inne. Wszystkie podkładki wyrównujące wytworzone zostały z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, jakim jest polipropylen. PP wykazuję bardzo dobrą odporność na wiele chemikaliów. Podkładki dystansowe plastikowe są odporne na zmienne warunki atmosferyczne i nienasiąkliwe. Nasze podkładki do montażu szyb pakowane są w worki foliowe po 1000 sztuk lub 500 sztuk. 

Kolor podkładki dystansowej oznacza jej grubość:

  • Biała - 1 mm
  • Niebieska - 2 mm
  • Czerwona - 3 mm 
  • Żółta - 4 mm
  • Zielona - 5 mm
  • Czarna - 6 mm

W ofercie posiadamy również podkładki dystansowe zestaw MIX, w którym znajdują się najczęściej wybierane rozmiary - 22 mm, 30 mm, 32 mm, 40 mm, 44 mm, 52 mm, od grubości 1 mm do 6 mm i w ilości po 100 sztuk z każdego rodzaju. 

Jaką role pełnią podkładki dystansowe?

Podkładki do szklenia okien pełnią kilka ważnych funkcji. Po pierwsze zapobiegają nadmiernemu obciążeniu uszczelnienia zewnętrznego i krawędzi pakietu szybowego. Dzięki temu krawędź szyby nie ma żadnej styczności z ramą okienną wewnętrzną, pozwalając tym samym uniknąć uszkodzeń okna. Elementy gwarantują utrzymanie ościeżnicy skrzydła i szyby we właściwej pozycji oraz przejmują również funkcję nośną podczas otwierania skrzydła i gwarantują optymalny montaż bez żadnych naprężeń które mogłyby skutkować pęknięciami szyby. Ponadto, podkładki dystansowe do okien pozwalają optymalnie rozłożyć ciężar masy skrzydła w ościeżnicy. Przez poprawny montaż i umiejscowienie podkładek dystansowych, konstrukcja okna jest stabilna, wydłużając okres eksploatacji danego okna. 

Natomiast w pracach kamieniarskich i dekarskich, podkładki montażowe wykorzystuję się do poziomowania kamieni lub łat dachowych. Klocki są produktem uniwersalnym, a dzięki ząbkowatej powierzchni można je stosować w większości rozwiązań wymagających poziomowanie konkretnego elementu. 

Określenie podkładki dystansowe stosuje się również do elementów plastikowych wykorzystywanych głównie podczas montażu okien i w zakładach kamieniarskich. Są to małe podłużne klocki o różnych szerokościach i grubościach. Każda podkładka znakowana jest odpowiednim kolorem i naniesioną liczbą na jej powierzchni. Element barwiony jest na ściśle określony kolor, który oznacza konkretną grubość podkładki. Natomiast wytłoczona liczba na podkładce oznajmia jej szerokość. Naszą ofertę znajdziesz w kategorii podkładki dystansowe do szklenia okien. Nasze podkładki budowlane wysyłamy również do klientów detalicznych. 

Kategorię produktową rozbudowaliśmy o dodatkowe elementy drzewka - każda grupa produktowa przeznaczona jest do konkretnego zastosowania. Można w nich znaleźć elementy dedykowane do niewysokich struktur betonowych, do konstrukcji silnie zbrojonych czy też do do miękkiego podłoża. Wszystkie nasze produkty można znaleźć w katalogu produktowym dostępnym w menu nawigacyjnym. 

pixel