Żabki szalunkowe malowane z kluczem - 100 sztuk
- Zaciski szalunkowe wykonane ze stali malowanej proszkowo dla prętów od 5 do 10 mm. Zestaw zawiera 100 sztuk zacisków i klucz.
Zaciski szalunkowe żabki to stalowe elementy wykorzystywane podczas prac budowlanych do precyzyjnego spinania dwóch płyt szalunkowych na określoną odległość. To rozwiązanie jest szeroko stosowane w polskim budownictwie ze względu na wysoką ekonomiczność i prostotę montażu. Deskowanie może być zbudowane ze sklejki lub desek, a do spinania używa się zwykłego lub żebrowanego pręta zbrojeniowego o wymiarach od fi 5 mm do nawet fi 12 mm. Zaciski sprężynowe są alternatywą dla droższego systemu szalunkowego w którym wykorzystuję się ściągi wraz z nakrętkami, rurkami i pozostałymi elementami szalunkowymi. Pręt zbrojeniowy po demontażu szalunku pozostaje zakotwiony w konstrukcji, zapewniając wymaganą wodoszczelność.
Żabka szalunkowa wykonana jest z wysokiej jakości hartowanej stali narzędziowej, pozwalającej wytrzymywać obciążenie nawet do 2000 kg. Technologia wykonania oraz dodatkowa zębatka mimośrodowa zapewnia odpowiedni docisk i kilkukrotne zwiększenie cykli napinania. Cynkowanie ogniowe zapewnia odporność na procesy korozyjne oraz pozwala wydłużyć żywotność elementu. Zacisk sprężynowy do szalunków jest zoptymalizowany pod względem wymiarów, materiału i wagi zapewniając efektywną pracę, nie tracąc na wytrzymałości.
Zacisk szalunkowy pozwala skrócić czas robót szalunkowych, a także umożliwia wykorzystanie zalegających prętów zbrojeniowych, obniżając koszty prowadzenia inwestycji. Zacisk sprężynowy gp system nie jest elementem traconym, dlatego można go wykorzystać wielokrotnie.
Specyfikacja techniczna:
Długość podstawy: 100 mm
Szerokość podstawy: 70 mm
Grubość podstawy: 2,5 mm
Kolor elementu: czerwony
Materiał elementu: stal malowana proszkowo
Przeznaczone dla prętów: od 6 mm do 10 mm
Opakowanie i transport:
Żabki do szalunków pakowane są w opakowania kartonowe po 50 sztuk. Transport możliwy w opakowaniu jednostkowym jak i na pełnej palecie. Towar wysyłamy na całą Polskę i Europę.
Zestaw zawiera:
-
Klucz napinający - 1 sztuka
- Zaciski szalunkowe - 100 sztuk
Największe zalety
-
Intuicyjny i szybki montaż bez konieczności stosowania specjalistycznych maszyn i urządzeń
-
Tania alternatywa dla wielkogabarytowych systemów szalunkowych
-
Zaciski do szalunku posiadają wysoką wytrzymałość
-
Stabilność wymiarowa zarówno przed jak i podczas betonowania
-
Zacisk sprężynowy szalunkowy nie wymaga stosowania ankrów i rurek dystansowych
-
Ekonomiczne rozwiązanie
Zastosowanie żabek szalunkowych
Żabki szalunkowe stosowane są do szalowania elementów monolitycznych w małej architekturze, szczególnie w przypadku betonowania fragmentów o szerokości od 10 cm do 80 cm i wysokości do 70 cm. Żabki szalunkowe stosuje się do deskowania elementów żelbetowych. Umożliwiają szybkie i łatwe połączenie dwóch oddalonych od siebie płyt szalunkowych za pomocą zwykłego drutu żebrowanego lub prostego. Zaciski szalunkowe najczęściej używa się do deskowania powierzchni pionowych i poziomych takich jak wieńce, nadproża, słupy, belki, ściany. Typowe zastosowanie żabki do szalunków to:
-
ławy fundamentowe
-
słupy
-
ścianki fundamentowe
-
nadproża
-
wieńce
-
trzpienie
-
podciągi
Przykład montażu zacisków szalunkowych
Przygotowanie
W pierwszym etapie powierzchnię szalunku należy przygotować a następnie wywiercić otwory. Następnie pręty zbrojeniowe należy dociąć na określony wymiar, pamiętając o zostawienie dodatkowego odcinka w celu dociśnięcia i ustabilizowania szalunku przy pomocy spinki szalunkowej.
Montaż w elementach poziomych i pionowych
W celu zapewniania odpowiedniej odległości pomiędzy płytami deskowania, szalunek należy ustabilizować klamrami lub zwykłymi deskami. Po ustawieniu deskowania przez wywiercone wcześniej otwory wciska się pręty zbrojeniowe a następnie z jednej ze stron mocuję żabkę szalunkową. Z drugiej strony również umieszcza się zacisk sprężynowy po czym napina się go przeznaczonym do tego kluczem napinającym. Rozstaw żabki napinającej zależy od szerokości betonowanego elementu i parcia mieszanki betonowej (wyjściowo można przyjąć mocowanie co około 100 cm). Następnie po zabetonowaniu i rozszalowaniu całej konstrukcji, zwalniamy zacisk sprężyny żabki do zbrojenia a wystające kawałki prętów zbrojeniowych docinamy szlifierką kątową.
Wskazówki montażowe:
-
żabka do szalunków może być zwolniona poprzez lekkie stuknięcie młotka
Zaciski szalunkowe w realizacjach