Pętla obciążeniowa do windy - 25 KN
- Pętla obciążeniowa do windy przeznaczona do czasowego zawieszenia osprzętu w pracach montażowych bądź konserwatorskich.
Pętla obciążeniowa do windy to element przeznaczony wyłącznie do czasowego zawieszania całego osprzętu związanego z montażem bądź konserwacją szybu windowego w budynkach żelbetowych. Pętla nie może być stosowana jako punkt mocowania elementów ochrony osobistej lub do transportu pracującego personelu.
Pętla przeznaczona do gotowego stropu, z możliwością dostania się na górną powierzchnię kabiny windowej.
Informację techniczne:
-
Produkt nie dopuszczony do zaczepienia punktów ochrony osobistej
-
Zgodny z dyrektywą maszynową
- Certyfikowany przez TUV
Pętla obciążeniowa dostarczana jest jako gotowe do zamontowania w stropie. Niedopuszczalne jest używanie systemu kotwiącego z brakującymi komponentami. W skład zestawu systemu pętli kotwiącej wchodzi pręt zbrojeniowy ze spłaszczonym na czubku końcem, tuleja gwintowana z umieszczoną stalową pętlą, ocynkowana blacha montażowa, ocynkowana pętla liniowa oraz zawieszka informacyjna. Ze względów bezpieczeństwa nie możliwe jest zamawiania poszczególnych części zestawu.
Pętle obciążeniowe do windy dostępne są w wariancie:
-
Do obciążenia 2500 kg (WLL 25 kN)
Zalety stosowania pętli
-
Wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki sprasowanej pętli nie możliwej do wykręcenia
-
Uproszczony montaż zmniejszający ryzyko popełniania błędów instalacyjnych
-
Pełne informację dotyczące montażu i użytkowania
-
Specjalnie dobrany materiał Odpowiednio dobrane współczynniki bezpieczeństwa we wczesnej fazie projektowania
Zastosowanie
Pętla obciążeniowa LSG stosowana jest jako punkt mocowania przedmiotów i urządzeń, na czas montażu bądź konserwacji szybu windowego. Mocowane są do powierzchni szalunku z uwzględnieniem odpowiednich odstępów przyjętych na etapie projektowania i wymiarowania.
Uwaga:
Nie wolno zaczepiać punktów ochrony osobistej i transportować osób. Do tego celu należy użyć produktów powiązanych z dopuszczeniem do zabezpieczenia osób.
Sposób montażu
Przygotowanie
Przed użyciem systemu pętli kotwiącej należy dokładnie sprawdzić kompletność zestawu i zweryfikować stan produktu. Wszelkie wątpliwości dotyczące produktu należy zgłosić do odpowiedzialnej osoby w celu oceny przydatności systemu. Szalunek powinien być wolny od zanieczyszczeń, smarów, olejów itp.
W pierwszym etapie należy wyciąć podłużny otwór w stropie, aby można było przełożyć pętlę obciążeniową. Po usunięciu zanieczyszczeń z deskowania, należy umieścić pętle a następnie przełożyć przez otwór gwint i zablokować śrubą. Po zamontowaniu w otworze, pętle należy dokręcić przy pomocy śrub i oznaczyć przy pomocy markera, aby ułatwić podgląd w momencie przesunięcia śruby.
Wskazówki montażowe
-
Do mocowania systemu należy używać certyfikowanego sprzętu ochronnego
-
Wszelkie ubytki, uszkodzenia, deformację należy zgłosić do odpowiedniej osoby w celu zweryfikowania i oceny przydatności systemu
Bezpieczeństwo
Niedopuszczalne są wszelkie prace naprawcze i spawalnicze. Tego typu zabiegi mogą prowadzić do przerwania pętli i upadku przedmiotów w szybie windowym, zagrażając zdrowiu i życiu pracujących w pobliżu osób. Mocowanie systemu należy powierzyć osobom, które zostały wcześniej odpowiednio przeszkolone. System przed oddaniem do eksploatacji powinien zostać zweryfikowany przez wykwalifikowaną osobę.
Sytuacje w których wyklucza się użycie pętli obciążeniowej:
-
Zerwany, zdeformowany, uszkodzony drut bądź niekompletny system
-
Spękana lub uszczerbiona powierzchnia betonowa, widoczne ślady korozji
-
Brak wlepek identyfikujących
-
Brak uzyskania wystarczającej wytrzymałości przez beton
Kontrole
Pętla obciążeniowa LSG pfeifer powinna być okresowo sprawdzana zgodnie z podanymi wytycznymi przez wyszkoloną do tego osobę. W przypadku braku kontroli przez okres 12 miesięcy, pętlę należy wyłączyć z użytkowania. Również po wszelkich pracach naprawczych należy dokładnie skontrolować system a następnie pisemnie dopuścić do użycia.