Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki pas transportowy wybrać?

2023-03-16
Jaki pas transportowy wybrać?

Jaki pas transportowy wybrać?

Pasy transportowe i co dalej? Szukając informacji na ten temat zauważamy, że dzielą się one pod względem koloru, wielkości, czy zastosowania. A więc jak się w tym wszystkim odnaleźć? 

 


 

Jakie wyróżniamy pasy? 

Ważnym krokiem przed zakupem pasów transportowych jest dokładne zapoznanie się z produktem. W pierwszej kolejności należy rozważyć, do czego potrzebujemy produkt i jakie ma być jego zastosowanie. Aby z wyborem pasa transportowego nie było żadnych komplikacji  trzeba zwrócić uwagę na jego rodzaje, wyróżniamy i dzielimy je na kilka kategorii z czego każdy z nich dostosowany jest odpowiednio do danego typu ładunku jaki jest przewożony. Mogą różnić się kolorem, długością oraz szerokością co daje wiele zastosowań produktu. Natomiast nasz wybór w pierwszej kolejności powinien zależeć od czynnika dla którego produkt będzie przeznaczony. Wybór odpowiedniego pasa uzależniony jest od ładunku. Poniżej zamieszczamy krótką informację o pasie i ładunku którym można nim zabezpieczyć.

Wyróżniamy pasy:

Dwuczęściowe z napinaczem pasy te nadają się do zabezpieczania towaru na naczepie, na magazynie bądź towaru, który potrzebujemy przewieźć. Używamy pasów dwuczęściowych w momencie w którym posiadamy haki mocujące lub możliwość zaczepienia ich na hakach. 

Przykład mocowania: palety na naczepie, spoty reklamowe 

 

Pasy ERGO - pasy te są z odwróconym mechanizmem napinania. Posiadają większą wytrzymałość od pasów z standardowym mechanizmem. Używany najczęściej do przewozu ciężkich elementów na naczepie tira. 

Przykład mocowania: naczepa

 

Jednoczęściowe ściągające służą najczęściej do spinania towaru razem, nadadzą się podczas przewozu ładunku gdzie samochód transportowy nie posiada punktów zaczepienia.

Przykład mocowania: wiązka drewna, bagaż samochodowy

 

Pasy do listew służą do usztywniania całego towaru podczas transportu lub na magazynie.

Przykład mocowania: luki samolotowe, towar magazynowy transportowy

 

Pasy do lawety stosowane podczas przewożenia pojazdów na lawecie. 

Przykład mocowania: autolaweta, przewóz samochodów, transport koparek itp. 

 

 

 

Etykieta pasa

Kupując pasy transportowe warto zwrócić uwagę na etykietę a dokładnie jej kolor, który zawsze informuje nas z jakiego tworzywa został wykonany pas transportowy. Etykieta jest bardzo ważnym aspektem, dzięki prawidłowemu odczytaniu i dopasowaniu do potrzeb gwarantujemy sobie jak i również innym bezpieczeństwo na drodze. Wyróżniamy trzy kolory z czego każdy kolor to inne tworzywo:

  • Brązowy kolor etykiety oznacza, że pas został wykonany z polipropylenu
  • Niebieski kolor etykiety oznacza, że pas został wykonany z poliestru
  • Zielony kolor etykiety oznacza, że pas został wykonany z poliamidu
pixel